SGB Łasin
aktualnie jesteś: Strona główna \ Aktualności \ Zagrożenie bezpieczeństwa informacji
Zagrożenie bezpieczeństwa informacji

Uprzejmie informujemy iż zaobserwowano w sieci internetowej wzmożoną aktywność, złośliwego oprogramowania malware VMZeus - mutacja na bazie kodu źródłowego ZeuSa 2.0.8.9,  odpowiedzialnego m.in. za kradzieże danych logowania do kont poczty elektronicznej i kanałów elektronicznych. W związku z tym prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zaopatrzenie swojego komputera w skuteczne i aktualne oprogramowanie antywirusowe, oraz systematyczne skanowanie dysków.

Ostrzegamy również przed błędami w niektórych modelach bezprzewodowych routerów WiFi. Zawsze sprawdzaj https w adresie strony i poprawność certyfikatu.

Związek Banków Polskich poinformował  o nowym zagrożeniu dla bankowości elektronicznej. Przestępcy  wykorzystują błędy w niektórych popularnych modelach bezprzewodowych routerów WiFi w celu kierowania użytkowników na fałszywe strony banków. Uzyskują w ten sposób dane do logowania, a następnie poprzez fałszywe komunikaty nakłaniają Klientów do realizacji nieuprawnionej transakcji.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej.

Przypominamy, że logowanie do serwisu internetowego Internet Bankingu może odbywać się wyłącznie pod adresem https://online.bslasin.pl  Po zalogowaniu należy sprawdzić, czy na ekranie widnieje symbol kłódki oznaczający nawiązanie połączenia szyfrowanego (adres zaczyna się wtedy od https a nie od http). Połączenie z Bankiem musi być zawsze zabezpieczone ważnym certyfikatem wystawionym przez firmę GeoTrust Inc dla strony https://online.bslasin.pl  dnia 2015-07-16 i ważnym do dnia 2017-10-15.