3D-Secure

PŁATNOŚCI INTERNETOWE KARTĄ - ZABEZPIECZONEJ USŁUGĄ 3D-SECURE

3D-Secure umożliwia dokonywanie przez Internet płatności o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa. Każda transakcja potwierdzana jest dodatkowym hasłem, które klient nadaje przy rejestracji karty w usłudze.

Rejestracja karty wykonywana jest jednorazowo – klient w trakcie dokonywania płatności w sklepie internetowym zostanie poproszony o rejestrację, która wymaga potwierdzenia swojej tożsamości poprzez podanie danych osobowych znanych przez bank i ustalenie hasła. Przy kolejnych zakupach przez Internet poza podaniem danych z karty, potwierdzenie płatności będzie polegać na podaniu ustalonego hasła.

Podczas rejestracji klient określa również komunikat osobisty – tekst, który będzie wyświetlany przy każdej płatności kartą i stanowi dodatkowe potwierdzenie autentyczności strony.

Uwaga: w przypadku kart Maestro, Visa Electron lub Visa Business Electron w procesie rejestracji wymagane jest podanie hasła tymczasowego przekazanego przez Bank – w celu uzyskania hasła klient powinien skontaktować się z oddziałem Banku. Następnie w trakcie rejestracji klient ustanawia własne hasło do usługi, które będzie służyć do potwierdzania transakcji przy kolejnych zakupach przez Internet.

System posiada certyfikację organizacji płatniczych Visa International oraz MasterCard International.

Rejestracja karty w usłudze 3D-Secure może się odbyć także przed pierwszymi zakupami.

Aby zacząć korzystać z usługi, zaznacz rodzaj karty którą posiadasz:

Maestro

Bez funkcji zbliżeniowej

MasterCard

Mastercard Debit PayPass

MasterCard

Kredytowa

VISA

Bez funkcji zbliżeniowej

VISA

Visa Electron payWave

VISA

Kredytowa

Następnie wybierz opcję „Zarejestruj się teraz” widoczną w menu po lewej stronie i postępuj zgodnie ze wskazówkami.